27. kolo FC Jílové – TJ Ligmet Milín

9.3 (6:1)

Sestava: Patočka, Bodlák, Nesvadba, Šér (40´Antoš), Maroušek, Štrach (46´Hrobník), Kratochvíl, Pluhař, Balouš M., Mucks, Dvořáček P. (73´Janošov)

Góly: 5´20´Maroušek, 12´38´Dvořáček, 18´84´Kratochvíl, 19´Bodlák, 69´Balouš, 88´Hrobník

Další mistrovské kolo, bylo zároveň i posledním domácím zápasem, neboť na závěrečná dvě kola pojedeme ven. Chtěli jsme se tedy rozloučit dobrým výsledkem a výkonem, ale vzhledem k absenci Pavla Syrového se do branky postavil obránce Patočka a přeci jen jsme měli určité obavy.
Tyto obavy vzaly za své již během úvodních dvaceti minut, neboť na zkoprnělé hosty se naši chlapci vrhli jako skupina Somálců na bochník chleba a brankář hostů vytahoval ze své sítě jeden míč za druhým. Poté, co se skóre ustálilo na čísle 5:0, naši chlapci snížili rychlost na udržovací minimum a hosté se přeci jen občas dostali ke slovu. Poté co se jim podařilo po rohovém kopu snížit na 5:1, se hosté přeci jen dokázali vyhecovat k výkonu, který nebyl odevzdaný a i když jsme stále tahali za mnohem delší konec my, hostům se přeci jen podařilo odehrát sympatický výkon a až do konce bojovali.

Ve druhém poločase jsme byli nuceni udělat dvě vynucená střídání, když kvůli zranění museli odstoupit Štrach se Šérem a náš výkon už zdaleka nebyl tak koncentrovaný. I kvůli špatné defenzivní práci mužstva se hosté dostali do několika šancí, z nichž se jim podařilo dvě proměnit. My sice dopředu předváděli řadu krásných kombinačních akcí, ale tentokrát jsme již neměli tolik štěstí či umu řadu tutovek proměnit. Skóre zápasu se nakonec usadilo na cifře 9:3.

Klukům je třeba opět poděkovat, přítomné náročné diváky svým ofenzivním pojetím chlapci opět nadchli, méně již tak svého náročného trenéra svou nedůslednou defenzivou :-)… Příště je třeba kvalitu ukázat i směrem dozadu a získat další tři důležité body, neboť páté místo v tabulce již nepustíme.