9. kolo TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – FC Jílové

0:4 (0:1)

Sestava: Kruliš, Vostárek (77´Šindelář), Radimský, Škvor, Hrobník (65´Boev), Štedronský, Cimpl, Hanuš, Mařík, Řípa (81´Dvořáček), Čmelík (87´Balouš)

Góly: 11´67´Štědronský, 65´Čmelík, 78´Cimpl

ŽK: 30´Řípa, 61´Čmelík

Sobota 22. října nás po delší době zavedla do malebného městečka Zruč nad Sázavou. Útulný areálek s výhledem na místní zámek, slušný trávník a soupeř za nějž hráli i dva brazilští futsalisti místního ligového BENAGA, ale především naše odhodlání se konečně dostat na první místo byli předzápasové doprovodné skutečnosti. Konečný výsledek 4:0 se rozhodně nerodil lehce. Ani tentokrát nebyl první poločas tím pravým ořechovým. Matěj se sice po delší odmlce opět trefil a další dvě šance nevyužil, ale nás již poněkolikáté v sezóně výrazně podržel Tomáš Kruliš. Jsme rádi, že Krulda má prostě formu, a i přes jeho vleklé zdravotní problémy představuje v této sezóně pro mladý tým velkou jistotu.

Druhý poločas byl z naší strany opět výrazně lepší a okořenili jsme jej i třemi pěknými brankami. Krásnou střelou z dvaceti metrů se trefil Čmelák, pak po pěkné kombinaci opět Matěj a konečný stav uzavřel kapitán Mára, opět po zdařilé mezihře spoluhráčů. Tři plusové body a počet branek v soupeřově síti, to byl pro domácí s ohledem na průběh utkání možná až příliš krutý konec, ale takový je fotbal. My jsme po porážce Týnce konečně v čele tabulky a jsme za to rádi. Výsledek i výkon trošku kalí nedisciplinovanost některých hráčů ve druhém poločase, z níž se naštěstí rekrutovali jen dvě žluté karty, ale pro další zápasy je třeba se takových zbytečností vyvarovat. I s ohledem na velkou vzdálenost je třeba poděkovat našim fanouškům, kteří si udělali výlet a všechno to viděli na vlastní oči. Zpáteční cesta krásně ubíhala v duchu našich dřívějších parádních výjezdů a tak to má být  .

Pokud to lze vše shrnout, první místo, v tabulce náskok dva body, ale výkony především v prvních poločasech měly k ideálu hodně daleko. Dnes nás čeká TJ Sokol Jankov, tak je třeba se opět maximálně koncentrovat a utkání zvládnout. Doufám, že nám k tomu svým fanděním pomůžete.