1 : 2 ( 1:1)

Sestava: Syrový, Bodlák, Nesvadba (Janošov 82´), Maroušek, Sadloň, Hrobník (Dvořáček 55´), Kratochvíl, Pluhař, Peričevič, Balouš, Patočka (Patočka 29´)

Gól: Peričevič 40´

ŽK: Patočka 13´, Balouš 21´, Kratochvíl 43´

První jarní kolo nám přisoudilo jednoho z nejtěžších soupeřů ve skupině, dorostence Votic. Po výtečné a tvrdé zimní přípravě nám bylo jasné, že výprask jako na podzim ve Voticích určitě nedostaneme a věřili jsme, že naší aktivní a agresivní hrou dokážeme soupeře překvapit a porazit. Překvapit se nám hosty asi podařilo, leč na výhru to bohužel nestačilo.
Do zápasu jsme vstoupili dobře, hosty zmáčkli před jejich branku a vypracovali si několik výborných příležitostí, které však kluci bohužel trestuhodně zahazovali. Náš tlak postupně ustával a hra se vyrovnala a i hosté se několikrát dostali na dostřel naší branky, ale žádné větší šance si nevypracoval. Tak jsme hostům pomohli, jak už bývá naším zvykem, sami. Ztratili jsme lehký balon ve středu pole, nákop za obranu jsme měli pod kontrolou, ale Sadloň se Syrovým si dávali tak dlouho přednost, až hostující útočník míč sebral a do prázdné branky otevřel skóre zápasu 0:1.
Nás vedení hostů opět zvedlo, a ve čtyřicáté minutě jsme z tlaku dokázali zaslouženě vyrovnat, když Hrobník našel křižnou přihrávkou agilního Peričeviče a ten se střelou na zadní tyč nemýlil a vyrovnal na 1:1. Do konce poločasu se již žádná ze střel neujala a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V kabině nastalo tradiční nabádání a chlapci do druhé půle vlétli jako velká voda. Hostům nepůjčili vůbec balon, ale ani ty největší šance, ať už Marouška, nebo Peričeviče se do branky nevešli a tak nakonec náš tlak polevil a hosté se 10 minut před koncem přeci jen z nevinné akce trefili a my už na tento direkt odpověď bohužel nenašli 1:2. Gol to ale byl opět laciný a stejně jako u prvního se na něm podepsala dvojice Sadloň – Syrový . V závěru jsme zredukovali sestavu, hráli na tři útočníky, vyrovnání doslova viselo na vlásku, ale bohužel tři body nakonec putují do Votic.
Zápas rozhodli dva fakty a to, že jsme se nedokázali vyvarovat hrubek v obranné fázi a zejména neproměňování obrovských šancí, kdy zejména Maroušek dnes střelecké kopačky opravdu neobul.
Již v sobotu máme šanci na reparát , tentokrát v Prčicích a věříme, že máme rozhodně kvality na zisk třech bodů.